Noteer vast in je agenda: van 9 tot en met 12 december is de viering van Austerlitz Zorgt 10 jaar! Alweer tien jaar gelezen nam een aantal bewoners uit ons dorp het initiatief om de coöperatie Austerlitz Zorgt op te zetten. We zijn een voorbeeld geweest voor veel andere initiatieven in het land en we staan aan de basis van Nederland Zorgt voor Elkaar. We zijn ontstaan vanuit de gedachte dat als je mensen zo lang als het kan in hun vertrouwde, sociale netwerk laat wonen, ze gelukkiger zijn, langer leven en zorgkosten besparen. Bovendien kan dit soort initiatieven een bijdrage leveren aan de personeelsproblemen in de professionele zorg. En die gedachte is momenteel actueler dan ooit.

Voldoende reden om stil te staan bij 10 jaar Austerlitz Zorgt en de vele vrijwilligers en de mensen van het eerste uur die dit hebben mogelijk gemaakt. Vanaf 9 tot en met 12 december vinden verschillende activiteiten plaats. Waaronder een boeklancering over de totstandkoming en geschiedschrijving van Austerlitz Zorgt en een speciaal jubileummagazine voor alle inwoners uit ons dorp. Op vrijdag 9 december is er een bijeenkomst met een lezing over de burgerkracht in Austerlitz en op zondagmiddag 11 december een leuke bijeenkomst voor en door inwoners uit ons dorp. De voorbereidingen zijn in volle gang, meer informatie volgt de komende maanden. We communiceren via de verschillende kanalen en zorgen voor huis-aan-huisverspreiding van het programma.

­